Biuro fundacji pomocy czynnym narkomanom na Grochowie nad stacją pogotowia ratunkowego! [AKTUALIZACJA]

Dziś o 18:00 w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie zastępcy burmistrza Piotra Żbikowskiego z przedstawicielami rad osiedli wchodzących w skład Pragi Południe. Nie wszystkimi. Na spotkaniu zabrakło przedstawicieli Saskiej Kępy i Gocławia. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie tutaj i tutaj. Budzi ona bowiem stanowczy sprzeciw większości mieszkańców dzielnicy.

syringe-435809_1920

Nową lokalizacją zaproponowaną przez włodarzy Pragi Południe na biuro Fundacji Redukcji Szkód jest ulica Grenadierów 34 (tuż nad stacją pogotowia ratunkowego). W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przedszkole i dwie szkoły. Umowa ma zostać podpisana na pół roku. Owe pół roku ma być dla fundacji okresem próbnym.

Byliśmy na spotkaniu i wysłuchaliśmy obu stron – czyli władz dzielnicy oraz przedstawicieli rad osiedli. Piotr Żbikowski przekonywał, że dysponuje oświadczeniem prezes Bartnik z Fundacji Redukcji szkód, że  na terenie biura nie będą przebywały osoby uzależnione od narkotyków. Spotkało się to ze stanowczym sprzeciwem przedstawicieli rad osiedli.

Na obecnym spotkaniu z rady osiedla Kinowa były obecne 4 osoby. Trzy były za lokalizacją punktu na Grenadierów, a jedna przeciw. Przedstawiciele rad innych osiedli chcieli głosować wspólnie, jednak burmistrz stwierdził, iż to przedstawiciele osiedla Kinowa mają decydujący głos, gdyż placówka leży na ich terenie. Warto jednak podkreślić, że owa lokalizacja leży na samym krańcu tegoż osiedla i styka się bezpośrednio z Grochowem południowym.

W trybie pilnym jest wniosek, by zwołać radę osiedla Kinowa, która ma przedstawić swoją opinię na temat lokalizacji biura. Najprawdopodobniej będzie to miało we wtorek.

[AKTUALIZACJA] Mieszkańcy planują protest, jednak zanim do niego dojdzie postanowili wysłać burmistrzowi Tomaszowi Kucharskiemu petycję w tej sprawie. Wiadomo już, że podpisało ją 170 osób i złożono w biurze burmistrza. Nadal jednak można podpisywać petycję w wersji elektronicznej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.