“Bóg działa realnie w życiu człowieka”. Wkrótce X Noc Świadectw w kościele św. Michała

Świadectwa, ale również możliwość spowiedzi, adoracji czy rozmowy duchowej, to wszystko czeka na uczestników X Nocy Świadectw, którą zaplanowano na sobotę 26 września • Spotkanie w kościele św. Michała na Mokotowie rozpocznie się o godz. 19:30 i będzie również transmitowane w mediach społecznościowych.

Fot. Archidiecezja Warszawska

To wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne co roku gromadzi setki osób. Jubileuszową X Noc Świadectw poprowadzi aktor Dariusz Kowalski, który również podzieli się swoim świadectwem wiary z uczestnikami spotkania.

Organizatorzy podkreślają, że ludzie nadal – mimo kolejnych edycji i upływu lat – mają potrzebę słuchania historii, które są doświadczeniem Boga w życiu człowieka. – Chcą słuchać o Bogu i karmić się Jego słowem. To pokazuje, że Pan Bóg działa realnie w życiu człowieka – mówi Danuta Kowalik, współorganizatorka Nocy Świadectw

X Noc Świadectw rozpocznie się w sobotę o godz. 19.30. Świadectwa to główny, ale nie jedyny punkt programu tego spotkania. Jak co roku będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, rozmowę duchową oraz przystąpić do sakramentu spowiedzi. Natomiast w kaplicy Matki Bożej przez całą noc potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prawdopodobnie z powodu pandemii w spotkaniu weźmie udział mniej osób niż dotychczas. Dlatego tegoroczna Noc Świadectw będzie transmitowana w mediach społecznościowych, co umożliwi uczestnictwo w spotkaniu nie tylko osobom z Warszawy.

Organizatorzy podkreślają, że jak co roku uczestnicy spotkania usłyszą “opowieści które wzruszają, nawracają, skłaniają do myślenia, a czasem potrafią nawet rozbawić, ale zawsze są dowodem na to, że Pan Bóg z nas nie rezygnuje, chce zmieniać nasze życie i prowadzić Swoimi ścieżkami, bo nas bardzo kocha”.

Muzycznie uczestnikom będzie towarzyszył zespół “Coraz bliżej” związany z ośrodkiem pallotyńskim przy ul. Skaryszewskiej. Na zakończenie Nocy Świadectw zostanie odprawiona Msza święta.

W czasie poprzednich edycji Nocy Świadectw wystąpili m.in. Dominika Figurska, Ania Golędzinowska, Jan Budziaszek, Magdalena Frączek, Krzysztof Ziemiec i wiele innych osób, które dzieliły się swoją wiarą. “Podczas piątej Nocy Świadectw – w kościele na Puławskiej świadectw niezwykłych spotkań człowieka z Bogiem słuchało ponad tysiąc osób!” – przypominają organizatorzy.

Organizatorem Nocy Świadectw jest Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnota parafialna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c