Bp Libera ostrzega przed uchodźcami. Jak Krzyżacy?

W niedziele do Zakroczymia pod Warszawą przybył Piotr Libera, Biskup Płocki oraz doktor literatury klasycznej i starochrześcijańskiej. Mimo apelu Papieża Franciszka, by pomóc i przyjąć uchodźców, biskup ma na ten temat nieco odmienne zdanie.

Bp Piotr Libera. Fot. Maciek 86 / Wikipedia

Bp Piotr Libera. Fot. Maciek 86 / Wikipedia

W homilii wygłoszonej z okazji 950-lecia istnienia Zakroczymia biskup stwierdził, że choć chrześcijaństwo musi się opierać na gościnności i szacunku wobec obcych, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o swoich rodaków w kraju i zagranicą, a dopiero później innym narodowościom. Następnie przestrzegł przed uchodźcami, mówiąc, że Polksa powinna wyciągnąć lekcję z historii:

„Nauka, jaką zaczerpnęliśmy z tamtych zmagań Polski, Mazowsza z Krzyżakami, pozostała w nas na zawsze: jak raz wpuścisz do domu obcego – wpuścisz do domu dopiero budowanego, do domu małego, domu słabego, to możesz zgotować sobie wielką biedę” – głosił bp Piotr Libera – „Multikulti poniosło porażkę. A czynili to wszystko w imię kolejnej chorej, współczesnej ideologii. Ideologii pluralizmu dla której wszystkie kultury, wszystkie religie i wiary są dobre.” – dodał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.