Braun stracił małą fortunę! Wiemy ile dokładnie

Sprawą Grzegorza Brauna zajęło się Prezydium Sejmu. Zdecydowało o surowej karze. Na posła nałożono maksymalną karę. Wiemy, ile dokładnie.

Grzegorz Braun fot. Warszawa w Pigułce

Posłowi obniżono na 6 miesięcy uposażenie o 50 procent, jak również na 6 miesięcy odebrano dietę poselską.

Z Sejmowych stron można dowiedzieć się, jaka jest obecnie dieta i uposażenie. Wynika z nich, że poseł straci ponad 38 tys. zł brutto uposażenia i 24 tys. zł brutto z tytułu diety. Kara wyniesie więc ponad 62,5 tys. zł. brutto. To nie koniec problemów posła.

Wczoraj podczas obrad w Sejmie zawrzało. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, po przedstawieniu przez ministra zdrowia stanu przygotowań do czwartej fali koronawirusa w Polsce, zwrócił się do niego, strasząc go, że „będzie wisiał”.  Po tych słowach został natychmiast wyrzucony z dalszych obrad.

Głos w tej sprawie jeszcze podczas obrad zabrała marszałek Sejmu, która stwierdziła, że sprawa powinna zostać zgłoszona do prokuratury. I tak zrobiła. We wpisie opublikowanym na Twitterze poinformowała, że nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej i poseł przekroczył granicę. Dlatego zdecydowała się sama złożyć zawiadomienie do prokuratury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c