Brawo warszawska Policja! Uratowali życie kobiecie w ciąży.

Szybka reakcja policjantów z północnopraskiej „patrolówki” sierż. szt. Kamila Witkowskiego oraz sierż. Justyny Jaśkiewicz uratowała życie kobiecie w ciąży. 32-latka została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu Al. Solidarności z ul. Szwedzką w Warszawie.

 Fot. Google

Fot. Google

Policjanci podczas wykonywania czynności służbowych nagle usłyszeli głośny huk dochodzący ze skrzyżowaniana Al. Solidarności z ul. Szwedzką. Okazało się, że doszło w tym miejscu do wypadku drogowego. Jeden z pojazdów po zderzeniu zaczął przemieszczać się w kierunku przejścia dla pieszych. Sierż. szt. Kamil Witkowski i sierż. Justyna Jaśkiewicz widząc, co się dzieje i słysząc przeraźliwy krzyk natychmiast udali się w to miejsce.

Zauważyli tam kobietę w zaawansowanej ciąży, która w wyniku potrącenia doznała poważnego urazu nogi. Policjanci praskiej komendy niezwłocznie udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy poprzez założenie opaski uciskowej z opatrunku osobistego powyżej otwartej rany,  próbując w ten sposób zatamować krwotok. Do czasu przybycia karetki policjanci utrzymywali kontakt z poszkodowaną. Kobieta została przewieziona do szpitala. Dzieki szybkiej reakcji policjantów 32-latce prawdopodobnie udało się uratować życie.

źródło: http://www.policja.waw.pl/


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.