Brutalne morderstwo w szkole. Emil B. będzie odpowiadał jak dorosły? Jest opinia biegłych

Do sądu wpłynąć ma opinia biegłych na temat Emila B., który miał zabić swojego kolegę ze szkoły. Sąd dla nieletnich zdecyduje czy 15-latek może odpowiadać, jak dorosły.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

16-letni Kuba otrzymał 10 ciosów nożem w szyję, głowę i klatkę piersiową.

W maju podejrzany o morderstwo Emil B. trafił do schroniska dla nieletnich. Tam przeprowadzono obserwację psychiatryczną, która ma stwierdzić czy 15-latek będzie odpowiadał za ten czyn, jak dorosły. Do sądu wpłynęło też zażalenie w tej sprawie, które złożył pełnomocnik rodziny oskarżonego.

Prokuratura czeka na decyzję w tej sprawie. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratury i uzna, że 15-latek może być sądzony, jak osoba dorosła, Emilowi B. groziłoby nawet dożywocie.

W sprawie zatrzymano również cztery inne osoby podejrzane o podżeganie do zabójstwa. Są to 17-letni Andri H., 15-letnia Roksana B., 15-letni Dawid K. i 14-letni Karol K. Wszyscy za wyjątkiem najmłodszego, również mogą odpowiadać, jak dorośli.

Do tragedii doszło 10 maja po godzinie 10:00 na terenie jednej z wawerskich szkół. 16-letniego Jakuba ugodził nożem o rok młodszy Emil B.

Niestety pomimo reanimacji podjętej najpierw przez jednego z pedagogów, a następnie zespół pogotowia ratunkowego, poszkodowanego nastolatka nie udało się uratować.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c