Budowa metra na Woli wstrzymana przez Nadzór Budowlany. Ratusz w szoku

Renata Kaznowska, Wiceprezydent Warszawy nie kryje zaskoczenia i przyznaje, że to sytuacja bez precedensu. O wstrzymaniu budowy metra na Woli dowiedziała się z doniesień prasowych, ponieważ Decyzja Generalnego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie została jeszcze dostarczona do Ratusza.

Fot. Metro Warszawa

Jak dowiadujemy się z pisma, którego treść przytacza prezydent Kaznowska, Inspektorat ma wątpliwości czy inwestor prawidłowo złożył oświadczenia do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Ze 107 działek o łącznej powierzchni 62 tys. m2. Inspektorat ma wątpliwości co do sześciu o powierzchni 1900 m2. Prezydent mówi, że przez owe „wątpliwości” wstrzymano budowę za ponad miliard sto milionów złotych.

Wątpliwości nie miał natomiast wojewoda, który skrupulatnie, przez dziewięć miesięcy sprawdzał wszystkie dokumenty także ten o przekazaniu dysponowania nieruchomością. W wydanej decyzji, której nadano rygor natychmiastowej wykonalności, wojewoda stwierdził kompletność dokumentacji.

Co dalej z inwestycją?
Decyzja wojewody została uchylona przez Nadzór Budowlany i skierowana do ponownego rozpatrzenia. Wojewoda musi teraz rozpatrzeć wniosek ponownie i wydać decyzję w tej sprawie. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, wtedy budowa ruszy. Jeżeli nie, zapewne dokumentację trzeba będzie uzupełnić i budowa się wydłuży.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.