Budynek Banku Polskiego bez Biedronki

Bank polski

„Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że właściciel dyskontów wycofał się z projektu. Projekt budowy Biedronki w budynku Banku Polskiego został wycofany! Dzięki staraniom o zachowanie części zabytkowych i nagłaśnianiu sprawy, Jeronimo Martins zrezygnowało z budowy sklepu w tej lokalizacji” – możemy przeczytać na stronie organizacji Miasto Jest Nasze.

Budynek Senator przy ul. Bielańskiej 12, powstał na miejscu dawnego gmachu Banku Polskiego, reduty powstańczej, która ma ogromne znaczenie dla historii miasta. Przy odbudowie uratowano tak dużo jak to jest możliwe: wszelkie pozostałości po dawnym budynku, dawną ścianę zdobiącą główny hall i skarbiec, który można podziwiać przez przeszkloną podłogę. Uwzględniono też dawny styl, kształt i skalę obiektu. Budynek został oddany w 2012 roku. Pierwotny plan zakładał podobno zalanie odsłoniętych wcześniej i zabezpieczonych części fundamentów Banku Polskiego, ale sieć dyskontów nigdy tego nie potwierdziła. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.