Bulwary do poprawki. Do ratusza trafiła pokaźna lista skarg. "Farba się roztopiła"

Dzień po wielkiej fecie z okazji otwarcia bulwarów, ratusz zlecił audyt inwestycji. Okazało się, ze warszawiacy mają mnóstwo zastrzeżeń, a wśród tych najpoważniejszych jest nieprzystosowanie miejsca do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

„Lewobrzeżne bulwary to nowa jakość nad Wisłą. Od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść na Podzamczu powstała promenada, którą uzupełnia ścieżka rowerowa. Na całej długości nadwiślańskiego deptaku nasadzono liczne drzewa, krzewy i kwiaty, pojawiła się także mała architektura – ławki, pergole, stojaki na rowery, a także wyjątkowe oprawy oświetleniowe „żagle”. Całość bulwaru jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi w wózkach, poprzez nowo wybudowane rampy zjazdowe oraz zmodernizowane przejścia podziemne pod Wisłostradą, wyprowadzające bezpośrednio na poziom bulwaru Wisły.” – pisze stołeczny ratusz podsumowując inwestycję.

Tymczasem RDC przeprowadziło małą wizję lokalną. Wybrali się razem z Maciejem Augustyniakiem, z fundacji „Polska bez barier” oraz Izabelą i Dominikiem, poruszającymi się na wózkach. Przeszkody były na każdym kroku poczynając od dostania się na miejsce, przez brak toalet dla niepełnosprawnych aż po brak ścieżek dla niewidomych, a to tylko niektóre punkty z długiej listy utrudnień, których pełnosprawny mieszkaniec na co dzień nie zauważa.

Po dwóch dniach widać też pierwsze oznaki fuszerki:
„Wczoraj było wszystko super, dziś kwiaty i roślinki już padają z powodu braku wody w takie słońca, ale najlepsze jest to że połowa zejść miała ograniczone zejście bo farba zapobiegająca ślizgania się na schodach się po prostu roztopiła i działała jak błoto więc większość była posypana sporą ilością gruboziarnistego kruszywa.. trochę komiczna sytuacja zwłaszcza że otwarcie wczoraj pani Premier zrobiła” – pisze nasza czytelniczka.

Ratusz będzie miał więc dość obszerną listę uwag, którą bez nowego podwykonawcy ciężko będzie szybko zrealizować.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.