Bulwary zalane. Policja wzmaga patrole

Przewidywana na środę fala kulminacyjna ma w stolicy osiągnąć poziom 643 cm. Stan alarmowy to 650 centymetrów. Zwiększone patrole motorowodne policji oraz pozostałe służby kontrolują zalewane stopniowo Bulwary. Policja apeluje o zwiększenie czujności w trakcie przebywania w pobliżu rzeki.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

W stolicy fala kulminacyjna przewidywana jest na środę. Ma osiągnąć ponad sześć metrów, ale nie przewidywane jest przekroczenie stanu alarmowego dla Bulwarów Wiślanych czyli 650 centymetrów.

Policjanci z Komisariatu Rzecznego od piątku prowadzą intensywne działania informacyjne wśród użytkowników szlaku żeglownego, barek zacumowanych przy nabrzeżach oraz osób przebywających nad brzegami. Patrole motorowodne od dnia dzisiejszego zostały podwojone by na bieżąco kontrolować podnoszący się stan wody. Pozostałe służby jak Straż Pożarna, Straż Miejska oraz Inspektorat Żeglugi Śródlądowej również monitorują stan bezpieczeństwa na rzece.

Należy pamiętać, że oprócz wysokiego stanu wody zalewającego nabrzeża, nurt wody jest o wiele silniejszy. Masy wody niosą również ze sobą konary drzew oraz przedmioty porwane po drodze. Nierozważne przebywanie nad brzegami Wisły może zakończyć się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i zrezygnowanie ze sportów wodnych oraz rekreacji nad wodą w najbliższych dniach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c