Burza na profilu Huawei. Klienci przerażeni! „Pracuję w mediach i boję się używać teraz mojego telefonu”

W związku z aresztowaniem dyrektora Huawei w Polsce rosną pytania klientów co do bezpieczeństwa używania sprzętu tej firmy. Jak donosi Reuters wywiad amerykański domniemuje, że Huawei Technologies Cos Ltd może mieć powiązane z chińskim rządem, a jego sprzęt może zawierać „backdoory” do użytku szpiegów rządowych.

Fot. Pixabay

Nie przedstawiono jednak żadnych dowodów,a firma systematycznie zaprzecza tym doniesieniom.

Po dzisiejszych aresztowaniach na profilu Huawei zawrzało:

„Wszystko fajnie . Tylko właśnie ABW wkroczyło do was i zatrzymało 2 agentów chińskich w Polsce . I teraz uzasadnione wydają się pytania – czy wasze telefony nie są naszpikowane oprogramowaniem szpiegowskim ? Czyżby USA , wielka Brytania i coraz więcej państw słusznie zabrania u siebie działalności waszej firmy i waszych telefonie bo jesteście przykrywką wywiadu chińskiego ?” – pyta Pan Krzysztof.

„Czy z zaistniałą sytuacją i oskarżeniem o szpiegostwo mogę wam oddać mój huawei p20 pro a wy mi oddacie pieniądze? pracuję w mediach i boję się używać teraz mojego telefonu. Czekam na odpowiedź” – pyta Pan Radosław.

„Mój syn zgubił jakiś czas temu telefon huawei. Czy myślicie, że powinienem zgłosić się do ambasady Chińskiej aby pomogli mi go zlokalizować?” – żartuje Pan Krzysztof.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c