Burza na profilu m.st. Warszawy po opublikowaniu informacji o smogu. „Państwo nic z tym nie robią konkretnego”

Kiedy już wszystkie media opublikowały ostrzeżenie przed smogiem, na ten krok zdecydowało się również miasto. Jednocześnie nie omieszkano pochwalić się, jakie działania podjęto w związku z walką ze smogiem. Zdenerwowało to niektórych warszawiaków.


Użytkownicy denerwują się, bo ich zdaniem miasto nic nie robi, by walczyć ze smogiem. Najważniejsze zastrzeżenia to za mała ilość mandatów wystawianych przez Straż Miejską za palenie śmieciami w kominach i brak polityki komunikacyjnej, która pozwoliłaby na np. wyłączenie ruchu w danym rejonie lub wyeliminowanie starych samochodów. Wystarczy poczytać komentarze:

  • „Jest to po prostu tragedia, ze Panstwo nic z tym nie robia konkretnego”
  • „Wasze działania to PRowa zagrywka. Gdzie są decyzje dotyczące ograniczenia ruchu samochodowego w dni ze smogiem? Gdzie jest zwężanie miejskich autostrad? Gdzie totalne uprzywilejowanie komunikacji miejskiej? Gdzie buspas do Piaseczna? Gdzie przebudowa Obozowej i obustronne pasy rowerowe? Proszę, nie gadjacie głupot, że coś z tym robicie. Temat smogu to jest totalna porażka HGW i całej jej administracji”
  • „Ale bzdury Miasto Stołeczne Warszawa tu sprzedaje. Dwa lata całą ulicą walczyliśmy o gaz, dodatkowo straciliśmy czas i dużo pieniędzy na dokumenty i badania potrzebne, aby uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła. Co się okazało ? Od chwili otrzymania decyzji do chwili zakończenia budowy wraz z uruchomieniem pompy mieliśmy jedynie pół roku! Kto w pół roku zbuduje dom od podstaw do wykończenia? Gaz cała ulica otrzymała po 2 latach biegania po urzędach, uruchamianiu „znajomości”, publikacji artykułów w prasie. Kilka osób nie wytrzymało i zainstalowało piece węglowe i to wszystko w granicach obszaru chronionego krajobrazu. Poza działaniami pr miasto udaje, że coś robi”.
Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.