Były senator PiS zatrzymany przez CBA. „Wielomilionowe łapówki”

Były senator RP, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA. W tle wielomilionowe łapówki.

Fot. Paweł Wiśniewski/East News

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadza postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Dzisiaj do tego śledztwo zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne – były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Organa ścigania zainteresowały się senatorem z PiS w 2017 roku, gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 5 osób, w tym jego syna Grzegorza K. i prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe Marcina F. w sprawie przekroczenia uprawnień przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Wówczas Senatora chronił immunitet senatorski, więc nie został zatrzymany. Immunitet przestał go chronić w 2018 roku, gdy przegrał wybory. Wcześniej Senatorem był od 2005 roku.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.