Całkowite zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Jest projekt ustawy

Jest projekt ustawy w pełni legalizujący handel w niedzielę. Niestety, nie wyszedł od rządzących, dlatego szansa na jego przegłosowanie nie jest duża.

Fot. Shutterstock

Rząd ma zamiar zaostrzyć przepisy. Już niedługo placówki otwarte w niedzielę, także te działające, jako pocztowe, znów przestaną funkcjonować.

W odpowiedzi, Instytut Myśli Liberalnej i Fundacja Wolności Gospodarczej przygotowały ustawę w pełni legalizującą niedzielny handel. „Dzisiaj przekazaliśmy senatorom RP projekt ustawy, która uwalnia handel w niedziele. To fundamentalne przywrócenie wolności w Polsce. Ustawa wprowadzona przez PiS, zakazująca handlu w niedziele, nie spełniła swoich celów. Przywróćmy w PL wolność gospodarczą” – mówi Ryszard Petru.

Projekt ma być bez kompromisu i w pełni otwierać weekendowy handel. Istotna zmiana dotyczy jednak pracownika, który musiałby wyrazić zgodę na pracę w niedziele i który otrzymałby za to inny dzień wolny.

Grupa Senatorów skupiona wokół projektu argumentuje ponadto, że projekt zakazu handlu nie spełnił swojej roli. Utracono nawet 2 mld zł obrotu miesięcznie, znikają małe sklepy, a na ich miejscu powstają sieci handlowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c