CBŚ rozbiło grupę neonazistowską w Warszawie

CBŚ1

Centralne Biuro Śledcze rozbiło neonazistowską zorganizowaną grupę przestępczą powiązaną z „Blood&Honour” oraz jej bojówką Combat 18.

„15 osób ma status podejrzanych” – mówi serwisowi Warszawa w Pigułce Katarzyna Balcer, rzeczniczka CBPŚ – „Zatrzymanym postawiono różnego rodzaju zarzuty. Od udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przez złamanie art. 256 KK, a więc nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, rasowym i wyznaniowym aż do szerzenia idei ustroju państwa totalitarnego. Ponadto u podejrzanych zabezpieczono nieleganie posiadane materiały wybuchowe, ostrą amunicję, broń pneumatyczną, odzież, ulotki i materiały na nośnikach pamięci promujące idee faszystowskie oraz nawołujące do nienawiści na tle rasowym, narodowościowym i wyznaniowym. Zatrzymane osoby są także podejrzane o podżeganie do podpalenia meczetu i udział w podpaleniu podwarszawskiej posesji.”

CBŚ nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

CBŚ2


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.