Chcą reprywatyzować… 1/3 Gocławia! Szykuje się największa reprywatyzacja w dziejach i miliardowe odszkodowanie

Kilkuset mieszkańców bloków przy ul. Bartosika 4 i 6 na południowo-praskim Gocławiu otrzymało w ostatnich dniach pisma o wszczęcie postępowania o stwierdzenie nieważności decyzji na użytkowanie wieczyste gruntu o powierzchni… 1 118 071 m2, czyli… 120 hektarów. Jest to prawie 1/3 powierzchni całego Gocławia, która wynosi obecnie 410 hektarów. 

Fot. W. Jedynak /  Wikipedia / radny Dariusz Lasocki

Fot. W. Jedynak / Wikipedia / radny Dariusz Lasocki

„Kilkuset mieszkańców bloków przy ul. Bartosika 4 i 6 na południowo-praskim Gocławiu otrzymało w ostatnich dniach pisma / wezwania z Samorządowego Kolegium Odwoławczego (KOC/2632/Go/13) w sprawie wniesionej z wniosku spadkobierców dawnych właścicieli terenów na Gocławiu o wszczęcie postępowania o stwierdzenie nieważności decyzji Urzędu Dzielnicowego Warszawa Praga-Południe Wydział Geodezji i Gospodarku Gruntami z 08 lutego 1989 r. (sygn. WG.III.82.24/10106/89) ustanawiającej na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław Lotnisko w Warszawie (ul. Orlego Lotu 6) użytkowanie wieczyste gruntu o powierzchni 1 118 071 m2” – alarmuje radny Pragi Południe Dariusz Lasocki (PiS) – „Mieszkańcy zostali – zgodnie z procedurą – zobowiązani do zajęcia stanowiska w 14 dni sprawie. Ilość metrów kwadratowych wskazanych w piśmie SKO wskazuje jasno, że wszczęta procedura dotyczy około 120 hektarów nieruchomości gruntowych na Gocławiu”.

Radny bada już sprawę i zwrócił się do Urzędu Dzielnicy o udzielenie mieszkańcom zajmowanych terenów wszelkiej możliwej pomocy. Został jednak skierowany do Biura Gospodarki Nieruchomościami. Tam sprawa toczy się dalej i nie wiadomo, jaki będzie jej finał.

Jeżeli sąd przyzna racje spadkobiercom, dostaną oni gigantyczne odszkodowania liczone nie w milionach, ale miliardach złotych.

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania. Fot. Radny Dariusz Lasocki

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania. Fot. Radny Dariusz Lasocki

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.