Chcą rozbudować placu zabaw przy basenie w Aninie

Prezentujemy Wam świetny projekt zgłoszony w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego, który zakłada rozbudowę placu zabaw przy basenie w Aninie. Celem jest stworzenie atrakcyjnej przestrzeni miejskiej dla dzieci.

1452853458_zalacznik_0_1654

Projekt zakłada doposażenie istniejącego placu zabaw w wielofunkcyjny zestaw zabawowy przeznaczony dla dzieci w wieku 3-14, zapewniających moc wrażeń i długą zabawę. Zestaw będzie posiadał stosowne atesty i certyfikaty. Będzie to urządzenie wielofunkcyjne, zręcznościowe, z torem przeszkód, zjeżdżalnią. Zwiększenie ilości zabawek stworzy dzieciom inspirujące, pobudzające kreatywność i wyobraźnię możliwości zabaw.

Lokalizacja projektu

Pływalnia „Anin” Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa w Dzielnicy Wawer ul. V Poprzeczna 22 04-611 Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Teren istniejącego placu zabaw, ogrodzony, ogólnodostępny. Znajduje się we władaniu M. St. Warszawy.


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ogólnodostępny, bezpłatny plac zabaw otwarty 7 dni w tygodniu od rana do zmroku. Korzystanie odbywa się na zasadach określonych regulaminem obiektu.
Plac zabaw w Aninie jest miejscem integracji lokalnej społeczności, tu często odbywają się imprezy lokalne organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa w Dzielnicy Wawer.


Pełny opis projektu

Projekt przewiduje zakupienie i zainstalowane zestawu zabawek, bezpiecznych, dostosowane dla dzieci w wieku 3-14 lat, zapewniających moc wrażeń i długą zabawę. Zestaw zabawek będzie posiadał stosowne atesty i certyfikaty. Będzie to urządzenie wielofunkcyjne, zręcznościowe, z torem przeszkód, zjeżdżalnią. Pod zestawami zabawowymi położona zostanie bezpieczna nawierzchnia elastyczna z materiałów syntetycznych.
Wnioskodawca proponuje wielofunkcyjny zestaw zabawowy (ok. 9 m długości ok. 6,5 m szerokości) zawierający następujące zabawki:
– zjeżdżalnia,
– wieże,
– skałki wspinaczkowe,
– zjazd strażacki,
– pomost
– ścianki linowe.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Ubogie wyposażenie istniejącego placu zabaw, możliwość lepszego dostosowanie dla różnych grup wiekowych. Realizacja projektu pozwoli na spędzenie czasu przez dzieci i rodziców w przeznaczonym do tego miejscu. W najbliższej okolicy nie ma dobrze wyposażonych, otwartych placów zabaw z których mogłyby korzystać dzieci. Ponadto zwiększenie ilości zabawek wpłynie na wydłużenie czasu przebywania dzieci na powietrzu, co spowoduje poprawę ich odporności.
Rozbudowa istniejącego placu zabaw z nowoczesnymi zabawkami poprawi wygląd okolicy.
Modernizacja placu zabaw jest zgoda z celem nr 3 Otwarcie przestrzeni publicznej dla rodziny i rozbudowa infrastruktury społecznej zawartym w programie „Rodzina” na lata 2010-2020 dla M. St. Warszawy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Poniższy kosztorys uwzględnia przykładowy zestaw wyposażenia.
1. wielofunkcyjny zestaw zabawowy, zawierający zjeżdżalnię, wieże, skałki wspinaczkowe, zjazd strażacki, pomost oraz dwie ścianki linowe – 42 000,00
2. koszty montażu zestawu – 2 800,00
3. nawierzchnia amortyzująca (pow. 12,5 x 9,5 m) – 27 100,00
4. koszt montażu nawierzchni – 7 400,00
5. koszty przygotowania podbudowy – 13 500,00
6. Obrzeża betonowe z montażem (ok. 44 mb.) – 2 000,00


Całkowity koszt projektu: 94 800,00 zł

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c