Chciał oszukać 87-latka na 300 000 zł

Podejrzany o usiłowanie oszustwa „na policjanta” wpadł prosto w ręce kryminalnych z Bemowa. Szybko zorganizowane działania doprowadziły do zatrzymania 20-latka zapobiegając w ten sposób przekazaniu gotówki. Patryk T. usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 20.000 złotych pochodzące z takiego samego przestępstwa. 20-latek, decyzją Sądu, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu Policji na Bemowie zatrzymali podejrzanego mężczyznę o usiłowanie oszustwa na tzw. „policjanta”. Z ustaleń wynika, że do 87-latka zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza. Rozmówca poinformował go, że może paść ofiarą przestępstwa, bo pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają ukraść jego pieniądze przelewając je na inny rachunek. W trakcie rozmowy telefonicznej informował 87-latka, że Policja wie już o oszustwie i prosił o pomoc w zatrzymaniu przestępcy.

87-latek będąc przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji udał się do banku, aby zrobić to, co mu polecono. Czujny pracownik banku, podejrzewając, że pieniądze mogą trafić do oszustów zaalarmował Policję. Bemowscy funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Już po chwili pojawili się w banku, w którym miało dojść do wypłaty gotówki zapobiegając w ten sposób przekazaniu przestępcy 30.000 złotych.

Patryk T. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy mężczyźnie pieniądze w kwocie 20.000 złotych. Jak się okazało, 20-latek najprawdopodobniej dokonał takiego samego przestępstwa na szkodę innej osoby. Patryk T., po zebraniu materiału dowodowego, usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Mężczyzna, decyzją Sądu, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo może mu teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają się o pomoc w ustaleniu pokrzywdzonej osoby przestępstwem oszustwa, która najprawdopodobniej w dniu 27 stycznia br. przy centrum handlowym przy ulicy Powstańców Śląskich przekazała oszustowi pieniądze w wysokości 20.000 złotych. Mozna kontaktować się dzwoniąc na numer telefonu dyżurnego KP Bemowo 22 60 32 580 lub adres e-mail: ofic[email protected]


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.