Chciał przejechać policjantów, padły strzały. Wiadomo już czemu uciekał

45-latek nie zatrzymał się do kontroli i próbując najechać na funkcjonariusza, chciał w ten sposób zmusić go do odstąpienia od czynności służbowej. Wiadomo już czemu uciekał.

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w rejonie jednego z targowisk na terenie warszawskich Włoch.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Ochoty podczas wykonywania zadań służbowych zwrócili uwagę na kierowcę citroena, którego postanowili skontrolować. Niestety, mężczyzna na widok  policjantów gwałtownie ruszył autem w ich kierunku. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. W trakcie pościgu oddali strzał w kierunku samochodu.

Na ul. Fajansowej kierowca citroena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Porzucił auto i kontynuował dalej ucieczkę pieszo. Informacja o zdarzeniu i rysopis sprawcy natychmiast trafił do wszystkich patroli na terenie miasta.

Dosłownie kilkadziesiąt minut później 45-latek został zatrzymany przez policjantów z Ursusa. Funkcjonariusze w samochodzie, którym się poruszał mężczyzna, znaleźli 1 500 paczek papierosów.  Następnie policjanci udali się pod adres, gdzie zatrzymany wynajmował lokal. Tam odkryli 8 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, 200 kg tytoniu oraz ponad 760 litrów nielegalnego alkoholu. Ze wstępnych wliczeń wynika, że gdyby zabezpieczony podczas akcji towar trafił na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad 475 tys. złotych.

Śledczy, po zebraniu materiału, przedstawili 45-latkowi dwa zarzuty. Będzie on odpowiadał za czynną napaść na policjantów oraz złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego. Obywatel Gruzji został tymczasowo aresztowany przez sąd na dwa miesiące. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.