Chciał przeprowadzić zamach. Zatrzymano członka społeczności muzułmańskiej w Warszawie

ABW dokonało zatrzymania Mikołaja B. posługującego się imieniem Mohammed. Jak mówi Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, zatrzymany jest obywatelem polskim, członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie.

W toku postępowania prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie ustalił, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym.

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Mikołajowi B. zarzut stosowania groźby dokonania zamachu terrorystycznego wobec osób wyznania chrześcijańskiego kwalifikowany z art. 119 par. 1 kodeksu karnego.

Zarzucany czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawiania wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanego Mikołaja B. wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.