Chciał ugodzić nożem właściciela auta. Uratowali go strażnicy miejscy

Był agresywny i pobudzony, próbował zaatakować kierowcę mercedesa ostrym narzędziem, a gdy ten usiłował odjechać, zaczął dewastować mu auto. 31-letniego obywatela Armenii ujęli i przekazali w ręce policji strażnicy miejscy.

Nóż. Fot. Pixabay

Nóż. Fot. Pixabay

Piątkowy wieczór, godz. 20:20. Strażnicy patrolujący Al. Jerozolimskie zauważyli w okolicy Dworca Centralnego kierowcę mercedesa, który próbował odjechać w kierunku Placu Zawiszy. Odjazd uniemożliwiał mu mężczyzna, który stał z przodu samochodu i metalowym narzędziem uderzał w maskę pojazdu. Po chwili podbiegł do przednich drzwi od strony kierowcy i próbował dostać się do środka. Atakujący mężczyzna był agresywny, pobudzony, wykrzykiwał w stronę kierowcy niezrozumiałe słowa. Na widok zbliżających się strażników odrzucił metalowe narzędzie i zaczął uciekać. Kierowca poinformował strażników, że uciekający mężczyzna najpierw próbował zaatakować go narzędziem przypominającym nóż, a gdy próbował odjechać, agresor zaczął niszczyć mu pojazd. Strażnicy natychmiast udali się w pościg za mężczyzną, który po chwili został ujęty. Czuć było od niego woń alkoholu. W związku z tym, że cały czas był agresywny, pobudzony, nie stosował się do poleceń wydawanych przez strażników, użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego. 31-letniego obywatela Armenii funkcjonariusze przekazali w ręce policji.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.