Chińczycy postawią ogromny port lotniczy w Warszawie? Polacy zainteresowani

W wywiadzie dla Polskiego Radia, Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych powiedział, że Polska jest zainteresowana wybudowaniem Centralnego Portu Lotniczego w Warszawie. Dodał, że stronie Polskiej zależy na tej współpracy.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Witold Waszczykowski dodał, że rząd złożył już Chinom ofertę współpracy przy budowie lotniska. W grę będzie wchodziło również wybudowanie szybkiej kolei, by połączyć okoliczne miasta z portem lotniczym.

O budowie mówi się już do 2005 roku. Lotnisko Chopina i Lotnisko w Modlinie powoli wyczerpuje swoją przepustowość. Potrzebny jest nowy port lotniczy. Jako najbardziej prawdopodobną lokalizację podaje się Mszczonów pod Warszawą, oddalony od stolicy o ponad 40 km. Drugą jest Baranów znajdujący się blisko Grodziska Mazowieckiego do którego pasażerowie musieliby dojechać 38 km. Jedna i druga odległość nie jest jednak nie do pokonania, ponieważ do Modlina też jest około 40 km.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c