Chorym łabędziem zainteresowali się mieszkańcy. Zaopiekował się nim Patrol Eko

Mieszkańcy Pragi Południe, którzy w środę rano spacerowali w pobliżu Jeziorka Gocławskiego, zauważyli siedzącego na trawie łabędzia. Ptak sprawiał wrażenie chorego i zdezorientowanego. Wezwany na miejsce Patrol Eko zaopiekował się łabędziem, który trafił do Ptasiego Azylu.

W środę tuż po godzinie 11.00 spacerowicze powiadomili straż miejską o siedzącym na trawie przy Jeziorku Gocławskim osłabionym i zdezorientowanym łabędziu. Zgłaszający byli przekonani, że ptakowi coś się stało, gdyż widzą go w tym samym miejscu i w tej samej pozycji już kolejny dzień. „Ptak był spokojny, nie bał się ludzi, natomiast wyglądał na bardzo osłabionego. Nie dostrzegliśmy jednak żadnych obrażeń zewnętrznych” – ocenia insp. Rafał Pniewski z Patrolu Eko.

Funkcjonariusze przewieźli łabędzia do stołecznego Ogrodu Zoologicznego, gdzie został przebadany przez weterynarza z Ptasiego Azylu. Po okresie rehabilitacji ptak zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c