Ciąg dalszy afery z gumową lalą. Radna PO składa skargę. Co odpowiedziała dzielnica?

Elżbieta Świtalska, radna Platformy Obywatelskiej, złożyła skargę na przedstawiciela Urzędu Białołęka za zamieszczenie zdjęcia gumowej lali na oficjalnym profilu Urzędu Dzielnicy Białołęka z żartobliwym podpisem.

Fot. Anna Dragan-Babraj / Białołęka i Tarchomin / UD Białołęka / Facebook

Fot. Anna Dragan-Babraj / Białołęka i Tarchomin / UD Białołęka / Facebook

Radna pyta czy zamieszczanie fotografii przystoi uwadze urzędu, czy przedstawiciel UD Białołęka przekazał zgłoszenie do ZTM z prośbą o usunięcie gadżetu oraz czy wobec urzędnika zostaną wyciągnięte konsekwencje. Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Białołęka obszernie odpowiedziała na interpelację.

W odpowiedzi możemy przeczytać, że post miała na celu zaangażowanie społeczność Białołęka do dyskusji na temat tego co dziwi mieszkańców i czym „żyją” na co dzień. Na poparcie swojej tezy burmistrz podaje stosowną lekturę z działu administracji publicznej w mediach społecznościowych oraz zapewnia, że do dzielnicy nie trafił sygnał, że ktoś poczuł się wpisem dotknięty.

Jednocześnie burmistrz poinformowała, że gadżet zniknął z przystanku, nie było więc konieczności zwracania się do ZTM, a jako, że nie było skargi na post, wobec autora wpisu nie zostaną wyciągnięte konsekwencje. Dalej burmistrz obszernie wyjaśnia kto kieruje fanpagem i jak posty są skonstruowane oraz odpiera zarzuty występujące w interpelacji.

Burmistrz dziękuję jednak za interpelacje, bo jak twierdzi „Głos Pani Radnej jest ważnym sygnałem”, ponieważ reprezentuje mieszkańców i zostanie on i uwzględniony w przyszłości przy przekazywaniu kolejnych informacji.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c