Ciąg dalszy sprawy z zamachami na radiowozy czy głupi żart?

Krakowska Federacja Anarchistyczna napisała, że 28 maja ok. godz 9.30. przeszukało dom uczestnika Federacji Anarchistycznej sekcja Kraków i działacza Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Mężczyzna miał nawoływać do terroryzmu.

Fot. KSP

Fot. KSP

„Policja twierdzi, że nawoływał do terroryzmu poprzez założenie w serwisie Facebook wydarzenia ‚Strzeżcie się. Mamy po 2 butelki i karton’, nawiązującego do zatrzymania trójki warszawskich anarchistów. – pisze Federacja na swojej stronie internetowej – „W wydarzeniu uczestnicy publikowali fotografie niemożliwych do zdetonowania konstrukcji przypominających te jakie policja zabezpieczyła w Warszawie. (…) Znaleźli jedynie kubeł farby akrylowej. Zabrano mu telefon komórkowy i komputer – dodaje organizacja.

Sama policja odmawia komentarza w tej sprawie. Jeszcze dziś ma być znane jej stanowisko. Federacja stoi na stanowisku, że zatrzymania mają na celu wprowadzenie ustawy antyterrorystycznej w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c