Ciężki wypadek pod Warszawą. Po motocyklistę przyleciał śmigłowiec

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala motocyklista, który uczestniczył w wypadku z osobowym volkswagenem. Zdarzenie drogowe miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 801 w Sobieniach Szlacheckich. Kierowca osobówki nie został poszkodowany, był trzeźwy. Sprawę będę teraz badać policjanci zajmujący się prowadzeniem dochodzeń i śledztw dotyczących wypadków drogowych. 

Fot. KPP Otwock

W Sobieniach Szlacheckich na odcinku drogi wojewódzkiej nr 801, w środę około godziny 10.30, miał miejsce poważny wypadek z udziałem motocyklisty. Doszło tam do zderzenia motocykla yamaha, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu puławskiego z volkswagenem golfem, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu otwockiego.

W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznał motocyklista, którego ratowniczy śmigłowiec przetransportował do szpitala. Kierowca osobówki nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Teraz w sprawie będzie prowadzone dochodzenie.

Policjanci apelują, szczególnie teraz w okresie wzmożonych wyjazdów w związku z długim weekendem, do wszystkich użytkowników dróg, o koncentrację i zwracanie uwagi na jezdnię, pobocza i manewry wykonywane przez pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ważną kwestią jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Należy przy tym pamiętać, że jazda z dozwoloną prędkość to ważny element bezpiecznej jazdy.

Warto  też korzystać z lusterek i sprawdzać czy ktoś nie nadjeżdża z tyłu, nie sygnalizuje manewru wyprzedzania, tu apel do kierowców i być tolerancyjnym dla motocyklistów, oni też są użytkownikami dróg.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.