Ciężkie obostrzenia dla niezaszczepionych. Pracodawca może całkowicie wstrzymać pensję

Rząd przychylił się do próśb pracodawców. Niedługo każdy z nich będzie mógł sprawdzić czy zatrudnieni są zaszczepieni przeciw Covid-19. Niezaszczepieni pracownicy będą mogli być wysłani na bezpłatny urlop, a to oznacza, że nie zobaczą wypłaty przez dłuższy czas.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Proponuje się, aby w przypadku osoby, która przekazała informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub nieprzebyciu infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub posiadania ważnego pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, pracodawca mógł delegować tę osobę do pracy poza jej stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy albo skierować na urlop bezpłatny” – możemy przeczytać w omówieniu ustawy.

Ustawa ma być przegłosowana na posiedzeniu Sejmu pod koniec września. Do tego czasu pracownicy będą mogli w pełni się zaszczepić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c