„Ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym”. Nie żyje 54-letnia kobieta

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali 62-latka, który za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 54-letniej kobiety najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary, bowiem przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy.

Fot. Komenda Stołęczna Policji

Policjanci z Targówka interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Wysockiego, gdzie doszło do zgonu 54-letniej kobiety. Funkcjonariusze szczegółowo ustalali okoliczności tego zdarzenia.

Zebrane przez mundurowych informacje i przeprowadzone w mieszkaniu czynności procesowe z udziałem technika kryminalistyki, lekarza z zakresu medycyny sądowej i prokuratora pozwoliły na ustalenie okoliczności tego zdarzenia i wytypowania podejrzewanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 62-letniego konkubenta zmarłej. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Krzysztof K. trafił do policyjnej izby zatrzymań, a śledczy z Pragi Północ zbierali w tym czasie materiał dowodowy niezbędny do postawienia podejrzewanemu zarzutu. Na podstawie dokumentacji lekarskiej dotyczącej odniesionych obrażeń u poszkodowanej i zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 54-letniej kobiety. Krzysztof K. za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, bowiem był już wcześniej notowany przez Policję za podobne przestępstwo, za które odsiadywał wyrok więzienia.

Śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka izolacyjnego. Prokurator przychylił się do wniosku, a sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące 62-latek spędzi w areszcie tymczasowym.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12. O ostatecznym wymiarze kary dla Krzysztofa K. zadecyduje wkrótce sąd.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.