Cmentarze jednak zamknięte? „Jeżeli będzie zła sytuacja, te restrykcje będziemy wprowadzać”

Okazuje się, że ostateczne decyzje w sprawie cmentarzy zostaną jeszcze podjęte. Jak przyznaje Waldemar Kraska pewne restrykcje są możliwe. Dodaje jednak, że mają być wprowadzane w konkretnych powiatach.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował we wtorek o 3931 potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Na Antenie Polskiego Radia spytano go czy w związku z tym planowane jest zamknięcie cmentarzy, jak w tamtym roku.

Okazuje się, że może tak się stać, jednak obostrzenia będą wprowadzane w konkretnych powiatach. – Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać – powiedział i dodał, że rząd będzie opierał się nie tylko na liczbie zakażeń, ale także szczepień i hospitalizacji. Wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że 98 proc. nowych zakażeń dotyczy osób niezaszczepionych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c