Co dalej z Meczetem na Ochocie?

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej

Przy okazji Świąt Wielkiej Nocy zawsze powraca temat odmienności religijnej w naszym kraju i stolicy. Warszawa miała być także stolicą polskiego islamu ze względu na rozmach z jakim projektowano Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. Co dalej z meczetem na Ochocie?

Oficjalnie meczet dalej się buduje. Budowę rozpoczęto w 2010 roku. Początkowo zakładano, że otwarcie nastąpi po dwóch latach. Po wielu protestach i problemach przesunięto otwarcie na 2013 rok, a następnie na święto Ramadanu w 2014 roku. Pierwsza firma, która podjęła się realizacji, Azbud, zbankrutowała. Druga, Elektrobudowa SA, wycofała się z projektu.

W czerwcu tamtego roku meczet został ostrzelany w broni pneumatycznej. Podobno strzelano z wielu różnych punktów. Imam komentował ten fakt słowami, że nie chciał oznajmiać tego nigdzie, ponieważ Islam negatywnie odbierany jest w Polsce i nie chciał znowu nagłaśniać sprawy meczetu. Teraz budowa stanęła i nie wiadomo, kiedy zostanie dokończona. Póki co nikt nie ma zamiaru wypowiadać się dla mediów. Czy meczet w końcu zostanie wybudowany? Tego nikt nie wie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.