Belgijska Para Królewska w Warszawie. „Czujemy się tu jak w domu” [WIDEO]

Od wtorku do czwartku z oficjalną wizytą w stolicy Polski przebywają Jego Królewska Mość Filip Król Belgów i Jej Królewska Mość Matylda Królowa Belgów. Oicjalny kanał prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej opublikował krótki film z wizyty.

Prezydent Andrzej Duda podziękował powitał królewską parę i podziękował za to, ze druga wizytę tuż po objęciu tronu, odbyła właśnie w naszym kraju. Wyraził tez nadzieję, że pozwoli to na zbliżenie obojga narodów.

Król Filip zaczął od przywitania w języku polskim: „Dzień dobry Państwu!”, a następnie zwrócił się już do prezydenta: „Panie Prezydencie, chciałem powiedzieć, że jesteśmy niesłychanie zadowoleni będąc tutaj, na naszej pierwszej, oficjalnej, państwowej wizycie w Europie.” – mówił Król Filip – „Jak pan wie Polska jest krajem bardzo dobrze znanym mnie i mojej żonie. Moja żona ma polskie korzenie, w Polsce czujemy się naprawdę jak w domu”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.