CZD podejmuje uchwałę na nadzwyczajnym posiedzeniu „Sytuacja nie do zaakceptowania”

Rada Naukowa Centrum Zdrowia Dziecka podjęła uchwałę ma nadzwyczajnym posiedzeniu. Jest to wspólne stanowisko rady ws. strajku pielęgniarek.

Fot. CZD

Fot. CZD

Rada pisze o „sytuacji nie do zaakceptowania” oraz „najwyższym zaniepokojeniu” organizowanym strajkiem. Dodaje, że odejście od łóżek pacjentów „stanowi poważne zagrożenie”. Organ dostrzega także, że problem leży również po stronie zarządu:

„Wyrażamy przekonanie, że obecna sytuacja jest skutkiem wieloletnich zaniedbań systemowych, dlatego też uważamy, że głównym elementem, który ją może odmienić jest pilne wdrożenie zmian systemu w zakresie finansowania wysokospecjalistycznej opieki pediatrycznej.” Pełną treść oświadczenia można przeczytać powyżej.

Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczął się 24 maja o godz. 7.00 rano, trwa więc już 8 dni. Rozmowy zostały przerwane dwa dni temu i na razie nie ma wiadomości o ich wznowieniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c