Czwarta fala w drugiej połowie sierpnia? Wakacje z obostrzeniami?

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. Grzegorz Gielerak ostrzegł w Polskim Radiu 24, że druga połowa sierpnia to moment kiedy możemy spodziewać się dużej liczby zakażonych. Wakacje będą z obostrzeniami?

Fot. Warszawa w Pigułce

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że prognozy mówią o 10-15 tys. zakażeń dziennie, ale jak dodał to najgorszy możliwy scenariusz, a wszystko w rękach ludzi, którzy jeszcze mogą się zaszczepić.

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, prof. Grzegorz Gielerak, mówił w Polskim Radiu 24, że właśnie tylko szczepienia mogą uchronić nas przed zakażeniem i obostrzeniami. Mówił też o Wielkiej Brytanii, jako o kraju, który zmienił rzeczywistość pandemii. W Wielkiej Brytanii pomimo dużej liczby zakażeń deltą, system zdrowia funkcjonuje normalnie, a zgony utrzymują się na niskim poziomie. Jest to zasługą szczepionek – zaszczepieni nawet jeżeli zakażą się koronawirusem przechodzą go łagodnie lub bezobjawowo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c