Czy będą przymusowe szczepienia? Minister Zdrowia odpowiada

Adam Niedzielski był w miejscowości Jeżowe na Podkarpaciu, gdzie został spytany o przymus szczepienny i o to czy takie rozwiązania są rozważane.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Dziennikarze pytali czy Polska dołączy do krajów takich, jak Francja, gdzie szczepienia dla niektórych grup są przymusowe.

Przede wszystkim rozbudowujemy nasze systemy motywacyjne, jest loteria, jest system zachęt dla samorządów, dla OSP, kół gospodyń wiejskich i nie ma podjętej żadnej decyzji o przymusie szczepiennym – powiedział i dodał, że nieuzasadnione są głosy przeciwników szczepień, którzy zakłócali poniedziałkowe spotkanie ministra.

Tymczasem akcja szczepień znacznie wyhamowała. Sam minister Michał Dworczyk przyznał, że „znakomita większość wykonywanych szczepień to drugie dawki”. Jeżeli ten trend sie utrzyma, to do końca sierpnia akcja szczepień zostanie zakończona. Obecnie 18 064 022 osób zaszczepionych jest przynajmniej pierwszą dawką. W pełni zaszczepionych jest 16 986 230 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c