Czy Jarosław Kaczyński będzie na pogrzebie Pawła Adamowicza? Jest lista gości

Prezes Jarosław Kaczyński mówił, że wyraża „wielki ból po tragicznej śmierci na skutek zbrodniczego zamachu na Pana Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska”. PiS nie wystawi też własnego kandydata w wyborach uzupełniających. Czy prezes Kaczyński pojawi się na pogrzebie Pawła Adamowicza?

Fot. Shutterstock

Na pogrzebie polityka pojawi się mnóstwo znanych postaci, w tym te najwyższe rangą, jak Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Oprócz tego zjawią się też m.in. byli prezydenci: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, byli premierzy, czyli: Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Kazimierz Marcinkiewicz, Waldemar Pawlak i Jerzy Buzek, a także Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej, który także pochodzi z Gdańska.

Pojawią się też obecni i byli prezydenci polskich miast m.in. Rafał Trzaskowski i Hana Gronkiewicz-Waltz i delegacje zagraniczne, głównie burmistrzów innych metropolii europejskich.

Jak podaje Radio ZET, na liście tej nie ma Jarosława Kaczyńskiego. Potwierdza to też Adam Bielan, który w programie RZECZoPOLITYCE w „Rzeczpospolitej” powiedział: „Nie mam informacji, żeby Jarosław Kaczyński miał być obecny na pogrzebie Pawła Adamowicza”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c