Czy szczęście można przyciągnąć? Wywiad z Magdą Jasińską

„Lubię wspierać innych w trudnych chwilach, pomagać im nabierać wiatru w żagle. Prowadzę warsztaty, szkolenia oraz konsultacje 1na1 ,podczas których rozwiniesz się jak piękny kwiat.” – pisze o sobie Magda Jasińska. Kobieta pokazuje jak przyciągnąć do siebie szczęście. Ma całą rzeszę fanów, których uczy pozytywnego myślenia. Jest sympatyczna, miła i niezwykle kreatywna. Rozmawiając z Nią mamy  wrażenie, że znamy ją już bardzo długo.

Fot. Happy Maker Magda Jasińska

Happy maker to twórca szczęścia, czy myślisz ze szczęście można przyciągnąć?

Oczywiście że można. Powiedziałabym nawet więcej. Bycie szczęśliwym to nasze główne zadanie w naszym życiu. Każdy nasz dzień od urodzenia jest dążeniem do tego by czuć się dobrze. Realizować cele i czuć satysfakcje z ich osiągania. Nie mówię tylko o tych wzniosłych chwilach na które czekamy i zauważamy. Mówię o tych realizowanych każdego dnia, na które kompletnie nie zwracamy uwagi, jak np. Poranna kawa… czy piękne słońce. Czyż nie daje nam poczucia szczęścia? Warto czuć wdzięczność za wszystkie, nawet najmniejsze rzeczy, których jesteśmy twórcami czy te które nam się przytrafiają. Bo to właśnie one są składową naszego szczęścia.

Skąd pomysł na uszczęśliwianie ludzi?

Pomysł we mnie tlił się zawsze. Już od najmłodszych lat kochałam ludzi i powodowałam że otwierano się przede mną. Ale odkrycie jaka jest moja droga przyszło po tym jak pomogłam sobie wyjść z trudnego etapu mojego życia. Sposób w jaki to zrobiłam niemal natychmiast uświadomił mi że to jest to czym powinnam się zająć w życiu. Kiedy podjęłam decyzję zaczął się etap rozwoju. Mojego rozwoju , który pozwolił mi stworzyć moją autorską metodę. Wszystko czego uczę i sposób w jaki pracuje jest poprzedzone moim doświadczeniem i chyba to czyni moją metodę tak skuteczną.

Widziałam fragment Twojej rozmowy z widzami. Potrafisz sprawić, ze się otwierają, potrafią mówić o swoich problemach. Jak Ci się to udaje?

O to musisz zapytać widzów i uczestników moich kursów. Z mojego punktu widzenia jest to chyba moja naturalność. To że nie udaję kogoś kim nie jestem. Pokazuję siebie. Ale także większość rzeczy o których mówię jest moim doświadczeniem. Jest jeszcze jedno co powoduje, że przyciągam ludzi. Kocham każdego człowieka i nie oceniam, rozumiejąc jego odrębność i inność względem mnie i innych osób.

Czy wybaczyć to znaczy zapomnieć?

Wybaczyć to znaczy zrozumieć. Zrozumieć innego człowieka. Innego niż my. Dlaczego tak duża rolę w tym co robię odgrywa wybaczanie? Żyjemy z nagromadzonym żalem, lękiem w sercach. Z mnóstwem złych i niezapomnianych krzywd pochowanych na jego dnie. To nie pozwala nam osiągnąć pełni szczęścia. Wmówiono nam że musimy się smucić, pozwalać na złe emocje. To nie prowadzi do niczego dobrego. A na pewno nie daje nam poczuć pełni szczęścia. Dlatego warto oczyścić swoje serce z tych nagromadzonych zadr. Dla siebie, dla nikogo innego tylko dla nas samych. Podjąć decyzję że „chcę wybaczyć” Ale do wybaczenia prowadzi tylko jedna droga. Zrozumienie. Zrozumienie osoby której wybaczamy. Bo tak jak my niesiemy ze sobą bagaż doświadczeń, tak ta osoba także go za sobą niesie. Do wybaczenia potrzebne jest właśnie zrozumienie dlaczego ta osoba tak postąpiła lub postępowała. To w dużym skrócie bo przyczyn jest wiele. Natomiast kiedy przyjdzie zrozumienie natychmiast pojawi się chęć wybaczenia. Nie zapominamy , ale wyciągamy wnioski, akceptujemy przeszłość i zrzucamy bagaż.

Czy w Twoim przekonaniu istnieje coś takiego jak higiena zdrowia psychicznego?

Cudownie by było by uczono tego w szkole. By szkoła także brała w kształtowaniu higieny psychicznej człowieka czynny udział.

Czy my Polacy kochamy siebie? Jaka jest Twoja recepta na zakochanie się w sobie?.

Niestety każde „umieszczenie człowieka w szablony” czy przez otoczenie domowe czy szkolne będzie miało skutek odwrotny. Higiena zdrowia psychicznego tak. Ale nie wedlug szablonów książkowych a indywidualnych potrzeb każdego człowieka.

Czy możemy wykreować swoje szczęście i jak to się dzieje?

By osiągnąć stan „szczęśliwości” czyli takiego stanu który jest balansem wszystkich emocji i spełnieniem. Trzeba zacząć naprawiać swoje życie od podstaw. Pokochać siebie. Oczyścić serducho z lęku, żalu, wspomnień wzorców i przekonań, często nie naszych , a mających duży wpływ na nasze życie. Zacząć doceniać wszystko co jest teraz. Każdą najmniejszą rzecz. Czuć wdzięczność oraz jasno i precyzyjnie określać swoje pragnienia. Określać bez lęku i poczucia braku w sercu. Z wiarą że zasługujemy na wszystko. To jakby wybudowanie siebie na nowo.

W jaki sposób można inspirować innych do działania i zmiany?

Inspirować swoim życiem. Inspirować do działania, dopiero jak ktoś o to poprosi. Często wymuszamy na innych zmiany. To tak nie zadziała. Delikatność i takt w pomocy człowiekowi jest niezwykle ważny. Ale przede wszystkim liczy się wolna wola każdego z nas. Jeśli ktoś szuka zmiany. Znajdzie drogę. Zainspirować możemy najlepiej swoimi zmianami.

Jaka jest Twoja recepta na zakochanie się w sobie?

Niestety większość z nas siebie nie cierpi. To jedno. Drugim jest to że postrzegamy „Miłość do samych siebie” jako Narcyzm, Zarozumiałość , Pychę. Nic bardziej mylnego. Kiedy pokochamy siebie jesteśmy tak naprawdę w stanie pokochać i zaakceptować drugiego człowieka. I poza tym szczęściem do którego całe życie dążymy następnym bardzo ważnym aspektem jest „współ” :- działanie; -tworzenie ;-dzielenie ;-praca :-granie i budowanie tego świata z innymi Ludźmi.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.