Czy szpitale będą tylko dla zaszczepionych? Niedzielski komentuje pomysł

Adam Niedzielski wypowiedział sie na temat niedawnego pomysłu, by do szpitali byli przyjmowani tylko zaszczepieni i tylko zaszczepieni mogli odwiedzać pacjentów. Minister Adam Niedzielski skomentował to rozwiązanie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Większość medyków jest już zaszczepiona. Czy do szpitali będą trafiali tylko pacjenci, którzy przeszli szczepienie? Pomysł skomentował minister zdrowia w Porannej rozmowie w RMF FM.

„Rozumiem pomysł możliwości odwiedzania szpitali tylko przez zaszczepionych, który jest formułowany z perspektywy eksperckiej. Na pewno on w zdecydowanym stopniu zabezpieczyłby funkcjonowanie szpitali. Z drugiej strony jest to pomysł abstrakcyjny” – powiedział szef resortu i dodał, że nie może być tak, że osoba, która potrzebuje pomocy nie otrzyma jej.

Wygląda na to, że obecna fala będzie mniejsza niż poprzednie. Adam Niedzielski mówi, że nie jesteśmy bezbronni, mamy już nie tylko maseczki, ale również szczepionki i ozdrowieńców. Na razie resort nie wprowadza żadnych dodatkowych obostrzeń, a jedynie utrzymuje dotychczasowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c