Czy wakacje będą skrócone, by nadrobić zaległości? Wiceminister zabiera głos

Pod koniec maja do szkoły powrócili wszyscy uczniowie. Niektórzy mają ogromne zaległości w nauce. Czy ministerstwo zdecyduje się skrócić wakacje?

Fot. Pixabay

Pomysł skrócenia wakacji przewija się praktycznie w każdym europejskim kraju.

Uczniowie już drugi rok, z przerwami, uczestniczą w zdalnej nauce. W tym roku jednak, w większości szkół lekcje były prowadzone w trybie rzeczywistym i uczeń musiał w nich uczestniczyć, jak w normalnych zajęciach.

W ministerstwie pojawił się też pomysł nadrobienia zajęć stąd od nowego roku ruszą zajęcia uzupełniające dla uczniów, którzy mają problemy.

Wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski przyznał w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP1, że trzeba nadrobić zaległości po nauce zdalnej, ale nie widzi konieczności skrócenia wakacji. – 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego – powiedział polityk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c