Czytelniczka pisze list: „Czy to bezpieczne? To był błąd. Czułam się, jak w piekle”

W upały powraca kwestia bezpieczeństwa pasażerów i klimatyzacji w komunikacji miejskiej. Nasza Czytelniczka napisała list o tym, jak czuła się w jednym z autobusów i pyta czy jest to bezpieczne.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś wsiadłam do autobusu linii 141. To był błąd.

Czułam się jak w piekle. W autobusie nie działała klimatyzacja, ani żaden nawiew. Były otwarte okna, aczkolwiek tylko małe, uchylane do góry – autobus nie należał do najnowszych. Piszę z pytaniem jak wyglada kwestia komunikacji miejskiej w upały? Czy autobusy mogą jeździć bez jakiejkolwiek klimatyzacji w 35 stopniowy upał? Czy to jest bezpieczne?

Autobusem podróżują osoby starsze, chore, dzieci. Czy może tak być? Czułam się jak w piekarniku. Nie było czym oddychać, mimo ze autobus nie był zatłoczony. Miasto ostrzega przed upałami ale czy jest w stanie zrobić coś, by pasażerowie w autobusie mogli normalnie oddychać? Pasażerowie zgłaszali do kierowcy fakt, ze nie da się oddychać, jednak mówił on, ze wszystkie okna są otwarte i nie można zrobić nic więcej.

Będę wdzięczna za odpowiedz czy tego typu autobusy w ogóle mogą poruszać się po mieście w takie upały i czy to jest bezpieczne dla nas – pasażerów

Zgodnie z zapewnieniami ZTM, w pojazdach komunikacji miejskiej automatycznie uruchamiana jest klimatyzacja, kiedy temperatura przekroczy wewnątrz 25 stopni Celsjusza.

ZTM systematycznie sprawdza też czy nie nastąpiła usterka. Przewoźnika, który ma niesprawną komunikację, czekają konsekwencje.

W Warszawie są jednak autobusy, które klimatyzacji nie mają. Są one używane między innymi w godzinach szczytu, kiedy zapotrzebowanie na komunikację jest większe. Kierowca takiego pojazdu ma obowiązek otwarcia szyberdachu i wszystkich możliwych okien.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.