„Dam wam po 500 zł na głowę i zostawicie mi prawo jazdy”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otwockiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Kierowca Audi jest podejrzewany o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i nakłanianie funkcjonariuszy do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej.

Fot. KSP

Fot. KSP

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara pozbawienia wolności do 2 lat. Przestępstwo „korupcyjne” zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Mundurowi z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę Audi. Pojazd poruszał się bez włączonych świateł. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął się zachowywać bardzo nerwowo. Nie potrafił racjonalnie odpowiadać na pytania. To wzbudziło czujność funkcjonariuszy.

32-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania zaskoczył mundurowych ponieważ okazało się, że kierowca wydmuchał ponad promil alkoholu i w tym stanie prowadził samochód. Policjanci zgodnie z procedurą zatrzymali mężczyznę.

Mieszkaniec gminy Trzcianka, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, obiecywał policjantom po 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy i puszczenie go wolno. Teraz 32-letni mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ale również za nakłanianie policjantów do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej.

Materiały sprawy trafiły do garwolińskiej prokuratury. Dochodzeniowcy z otwockiej komendy, złożyli wniosek o zastosowanie wobec 32-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Prokurator nie przychylił się do wniosku policjantów. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w Sądzie.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c