Deal PKO z Ratuszem – Karta miejska i płatnicza w jednym

317764-Karta debetowa z funkcja karty miejskiej Warszawa FOTO-fr

Ile razy zdarzyło się Wam przytknąć portfel do czytnika kart w metrze i otrzymać informację „tylko jedna karta”? Teraz ma się to zmienić. Na dzisiejszej konferencji, która odbyła się w Ratuszu, PKO Bank Polski poinformował o zawarciu z Ratuszem umowy, na mocy której karta płatnicza i miejska stały się jedną. Kartę może otrzymać każdy, kto otworzy lub ma już konto osobiste w PKO.

Podczas wgrywania na kartę biletu komunikacji miejskiej w biletomacie będzie można jednocześnie za niego zapłacić. Przy użyciu jednego plastiku z wgranym biletem możemy podróżować komunikacją miejską w Warszawie, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych w kraju i zagranicą, w tym również zbliżeniowo oraz w internecie, a jeśli poruszamy się samochodem – zapłacić za parkowanie w parkometrach z logo Visa. Pierwsze 50 tys. osób, których karty zostaną wydane od 1 kwietnia do 30 września br., będzie mogło otrzymać zwrot kosztów jednego biletu okresowego.

„Stawiamy na prostotę i wygodę użytkowania. Rozszerzenie funkcjonalności karty płatniczej i możliwość kodowania na niej imiennych biletów długookresowych znacznie usprawni korzystanie z komunikacji miejskiej. Pasażerowie i klienci banku już nie będą musieli nosić ze sobą dwóch kart – od 25 marca wystarczy im tylko jedna. Ponadto część osób, które skorzystają z tej oferty, będzie mogło liczyć na zwrot kosztów zakupu jednego biletu okresowego” – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.