Debata w Sejmie na temat LGBT

Fot. Wikimedia

Fot. Wikimedia

Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych SGH, zorganizowało debatę „Prawa osób LGBT” poświęconą problematyce praw człowieka w Europie i na świecie. Zespół Parlamentarny Polska 2.0 wraz z Human Rights Week objęły pieczę nad wydarzeniem.

„Kiedy mowa jest o prawach człowieka zazwyczaj myślimy o nich w kontekście praw podstawowych, jak prawo do życia czy prawo do wolności sumienia.” – czytamy w opisie wydarzenia – „Prawem Człowieka jest również wolność od dyskryminacji na tle rasowym, etnicznym, narodowym, płciowym czy właśnie na podstawie orientacji seksualnej. Niestety nadal w wielu pastwach Europejskich osobą o orientacji nieheteroseksualnej odbiera się możliwość zawierania związku czy też adopcji i wychowywania dzieci.

W debacie skupimy się jakie prawa i wolności powinny przysługiwać osobą LGBT. I oczywiście, czy w ogóle powinny takowe przysługiwać. Porozmawiamy również o sytuacji prawnej w Polsce i innych krajach Europejskich. Przedstawimy również przypadek Austrii która w tym roku umożliwiła osobą pozostającym w związku partnerskim adopcje dzieci.
Naszym gościem będzie Pani Dorota Pudzianowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.”

Wydarzenie odbędzie się 18 marca w godzinach 18.00-20.00. Aby zapisać się na debatę wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres [email protected].

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]