Delta rozprzestrzenia sie w Polsce. Nowe, przerażające statystyki

Laboratoria testują nowe warianty koronawirusa i sprawdzają, które są najbardziej rozpowszechnione w naszym kraju. Okazuje się, że indyjska mutacja Delta zaczyna być w Polsce dominująca.

Fot. Shutterstock

Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny przedstawił dane o sytuacji epidemiologicznej podczas konferencji prasowej w Olsztynie.

– Do dnia dzisiejszego w Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostało zarejestrowane 196 przypadków tej mutacji. I szacujemy, że w tej chwili ta mutacja sięga około 45-46 proc. wszystkich przypadków zakażeń w Polsce – poinformował szef GIS.

Zachęcił też do szczepienia. Argumentował, że to najlepszy czas, z minimalną ilością zakażeń, który pozwoli na nabycie pełnej odporności. Dodał, że dane pokazują, że szczepienia są skuteczne. 60 proc. zakażonych to osoby do 39. roku życia. W grupie starszych osób, gdzie wyszczepialność jest wyższa zakażenia to jedyne 14 proc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c