„Dlaczego oni mają za darmo jak ja płacę?” Burza wokół darmowych przejazdów

Jak już pisaliśmy w dniu dzisiejszym nie płacimy za przejazdy komunikacją miejską w Warszawie. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. W związku z tym władze Warszawy wprowadziły dziś bezpłatną komunikację miejską. Akcja w założeniu skierowana jest do kierowców samochodów osobowych i ma ich zachęcić do korzystania ze zbiorowej komunikacji, co ma przyczynić się do redukcji spalin. Spotkała się ona jednak z krytyką ze strony części pasażerów – tych, którzy mają wykupione karty miejskie.

Fot. Miasto Stołeczne Warszawa

Na profilu Miasta Stołecznego Warszawy na Facebooku Pan Filip pisze: Należy dodać, że darmowa jest tylko dla osób nie korzystającym z komunikacji na codzien. Dla osób z biletami miesiecznymi i kwartalnymi nie przedłuża się ważność zakodowanych na kartach biletów.

W podobnym tonie wypowiada się Pan Przemek: „Ale w takie dni osoby z biletami miesięcznymi mają gorzej – bo nie dość że płacą to jeszcze w komunikacji jest większy dyskomfort spowodowany większa ilością ludzi, czyli mamy ścisk, przeludnienie… Czy w takie dni wypuszczanych na drogi jest więcej autobusów? Bo o tym nie ma żadnej informacji…”

Niektórzy chcą przedłużenia ważności karty o jeden dzień: rozumiem, że tym, którzy mają karty warszawiaka i inne miesięczne lub też akurat skasowane bilety kilkudniowe – ODDACIE za ten jeden dzień? bo czemu jako, że za darmo to na karcie miejskiej nie przedłuża mi się z automatu o tenże właśnie? to dla kogo za darmo ? dla wszystkich?!!!!? chyba nie!!!!!!!!!!!!!!!!”

Jednak są i tacy, którzy nie zgadzają się ze zdaniem kartowiczów: „No a co byś chciała? I tak płacisz grosze w przeliczeniu za każdy przejazd, wiec zaoszczędzenie tego jednego dnia kilkudziesięciu groszy Cię nie zbawi. Ludzie to naprawdę nie mają za grosz wyobraźni i rozsądku.”

Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A jakie jest Wasze zdanie? Czy pasażerowie korzystający z kart miejskich, regularnie płacący za przejazdy powinni mieć przedłużoną ich ważność czy nie oni byli grupą docelową akcji i ich ulga nie dotyczy?


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c