Długi weekend: policja zdradza ile było wypadków i ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano

Od środy nad bezpieczeństwem podróżujących czuwają policjanci, którzy kontrolują, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Niestety, w tym czasie na drogach garnizonu warszawskiego doszło do 37 wypadków drogowych, w których 46 osób zostało rannych, funkcjonariusze ujawnili także 104 nietrzeźwych kierowców.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

O tym, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu mówi się bardzo wiele. Jeszcze przed rozpoczęciem dni wolnych policja przestrzegała, że policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę właśnie na tych wszystkich, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicą po wypiciu alkoholu. Niestety 104 kierujących nie uwierzyło w te zapewnienia – teraz, za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem (w 2015 roku zatrzymano 113 nietrzeźwych kierowców).

Nie tylko alkohol, ale również brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzą do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Na terenie garnizonu stołecznego od środy do soboty doszło do 37 wypadków, w których 46 osób zostało rannych. Podczas długiego weekendu w 2015 roku policjanci odnotowali 20 wypadków, w których 20 osób ucierpiało i 3 zginęły.

Bilans ten nie obejmuje ostatniego dnia długiego weekendu. W niedzielę kontrole były wzmożone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c