Długotrwałe utrudnienia w „Mordorze”. Ruch tylko jedym pasem

Pracownicy „mordoru” będą musieli przygotować się na długotrwałe utrudnienia w ruchu. W sobotę rozpocznie się kolejny etap remontu. Ruch na Marynarskiej odbywać się będzie tylko jednym pasem.

Fot. Pixabay

Od soboty, 4 sierpnia od godz. 18.00 ul. Marynarska będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Wykonawca przebudowy ulicy będzie miał czas do końca wakacji na poszerzenie frontu robót i wprowadzenie na budowę dodatkowych pracowników i maszyn.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Od zachodu Marynarską będzie można jechać prosto i skręcić w prawo w ul. Wynalazek. Jadący z ul. Postępu i Wynalazek będą mogli skręcić wyłącznie w prawo. Przejazd ul. Marynarską od wschodu będzie możliwy tylko na wprost. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 2 września.

Powiększenie placu budowy pozwoli m.in. rozpocząć prace przy budowie jednej z podpór wiaduktu w ul. Postępu oraz podpory kładki dla pieszych przy ul. Wynalazek – fundamenty i filary powstaną w miejscu obecnie użytkowanej jezdni. Przeniesienie ostatniego przystanku tramwajowego umożliwi zaś wybudowanie połączenia pomiędzy istniejącym torowiskiem a budowanym odcinkiem torów w kierunku pętli Służewiec.

Robotnicy będą mieli blisko pięć tygodni, aby przyspieszyć prace. Zgoda na zwężenie drogi – ruch będzie odbywał się po istniejącej, południowej jezdni dwoma pasami ruchu; po jednym w każdym kierunku – została bowiem wydana jedynie na okres wakacji. Następnie w miarę postępu prac będą udostępniane do ruchu kolejne, nowo wybudowane fragmenty drogi. Od 3 września oprócz zmian na drodze, przywrócony zostanie również ruch tramwajowy na ul. Marynarskiej na odcinku od ronda Unii Europejskiej do pętli Służewiec, przy węźle z trasą S79.

Komunikacja:
Dodatkowo, w weekend, 4 – 5 sierpnia, tramwaje nie będą kurowały na ul. Wołoskiej pomiędzy ul. J.P. Woronicza a ul. Marynarską. W tym czasie tramwaje linii 31 będą kończyły kursowanie na ul. J.P. Woronicza.

W weekend rozjazd umożliwiający dwukierunkowy ruch tramwajów, zlokalizowany obecnie na ul. Marynarskiej za rondem Unii Europejskiej, zostanie przeniesiony na ul. Wołoską w rejon skrzyżowania z ul. Domaniewską. Od poniedziałku, 6 sierpnia tramwaje linii 31 będą kursowały na trasie: Wyścigi – Puławska – J.P. Woronicza – Wołoska – Domaniewska (w wybranych kursach Domaniewska – Wołoska – Woronicza – Metro Wierzbno).

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.