„Do przychodni zgłaszają się rodzice z dziećmi, w celu wykonania szczepienia”. Antyszczepionkowcy przestraszyli się odry?

Osoby, które miały styczność z chorymi na Odrę, a także rodzice z dziećmi, zgłaszają się do poradni celem odbycia szczepień przeciwko odrze. PSSE opublikowało komentarz w tej sprawie.

Fot. Pixabay

Wszystkie osoby wskazane w wywiadach, które miały lub mogły mieć kontakt z chorymi, zostały poinformowane o możliwości przyjęcia bezpłatnej szczepionki MMR do 72 h po ekspozycji.

Preparaty szczepionkowe w liczbie 2 tys. szczepionek MMR zostały zabezpieczone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie na potrzeby wygaszenia ognisk zachorowań. Profilaktyczne szczepienia, które mają służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się odry na Mazowszu prowadzone są w wyznaczonej przychodni w Pruszkowie oraz w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie w gabinecie zabiegowym oraz w wyznaczonej przychodni w Warszawie.

Trwają czynności pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m. st. Warszawie dotyczące opanowania i wygaszenia ognisk epidemicznych.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną do przychodni realizujących szczepienia zgłaszają się pojedyncze osoby, głównie rodzice z dziećmi, w celu wykonania szczepienia MMR, które nie zostało wykonane w terminach obowiązujących w kalendarzu szczepień PSO. Na tej postawie możemy przypuszczać, że następuje wzrost świadomości społeczeństwa o zagrożeniach związanych z brakiem realizacji szczepień przeciwko odrze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c