Do Warszawy zbliża się wezbraniowa fala kulminacyjna. „Przewidywana wysokość fali na wodowskazie Warszawa-Bulwary wyniesie 315 cm”

„24 lipca spodziewamy się przejścia kulminacji fali wezbraniowej w Warszawie. Na odcinku Wisły Środkowej, administrowanym przez RZGW w Warszawie, przewidywane wezbranie znajduje się i będzie się znajdowało w strefie stanów wody wysokiej” – informują Wody Polskie.

Fot. Wody Polskie

Na wodowskazach nie zostaną jednak osiągnięte stany ostrzegawcze. Przewidywana wysokość fali w stolicy na wodowskazie Warszawa-Bulwary wyniesie 315 cm. Znajdzie się więc w dolnej granicy stanów wysokich.

W piątek (20 lipca) pracownicy Wód Polskich, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, zabezpieczyli wrak barki Maristo, który znajduje się przy brzegu Wisły pod Mostem Łazienkowski. Wrak, którego właściciel od lat uchyla się od obowiązku uprzątnięcia go, w ostatnim czasie płonął. Wysoka fala mogłaby porwać wielotonowy wrak stwarzając zagrożenie dla przęseł mostów i ruchu rzecznego. Wrak został przymocowany do brzegu linami cumowniczymi.

Pracownicy Wód Polskich na bieżąco monitorują sytuację.

Źródło: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.