Do ZOO wejdziesz za darmo, jeżeli się przebierzesz… za owada

„Powitanie wiosny i Miss Marzanna 2017” to hasło przewodnie sobotniego pikniku w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Tegoroczne świętowanie nadejścia wiosny obchodzone będzie pod znakiem budzących się do życia owadów. Na gości czekają warsztaty, pogadanki i liczne pszczele atrakcje. Jeżeli tego dnia przebierzecie się za owada wejdziecie za darmo.

Fot. Pixabay

Nadejście wiosny w zoo (ul. Ratuszowa 1/3) świętowane będzie w godz. 11.00-14.00. Zabawa odbędzie się w namiocie ustawionym na dużym trawniku obok placu zabaw. Jako, że w tym roku tematem przewodnim festynu będą owady, na gości czekać będą m.in. warsztaty budowania domków dla tych stworzeń, stoisko pszczelarskie, pogadanki i pokaz żywego ula, a także robienie świeczek z pszczelego wosku.

Do zoo w sobotę, 25 marca, warto przyjść w „owadzim stroju”. Wszyscy goście, którzy odwiedzą ogród w przebraniu będą mogli wejść za darmo. Warto się przyłożyć do przygotowania kostiumu – odbędzie się również konkurs na najładniejsze przebranie.

Tradycji również stanie się zadość. Zima zostanie pożegnana poprzez topienie marzanny. Marzanny bywają niezwykle urodziwe, a ich twórcy nieraz wkładają wiele pracy w ich przygotowanie. Niestety ich los jest przesądzony. W tym roku, aby wynagrodzić autorom ich trud, odbędą się wybory Miss Marzanna. Plebiscyt na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową marzenę zostanie przeprowadzony wśród prac przyniesionych przez zwiedzających.

Dla laureatów konkursu na najładniejsze owadzie przebranie oraz Miss Marzanna przygotowano nagrody.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]