Dodatkowe obostrzenia na 1 listopada? Chodzi o maseczki na cmentarzach

Na konferencji prasowej Ministra Zdrowia padło pytanie o cmentarze i dodatkowe obostrzenia np. obowiązek noszenia maseczek.

Fot. Shutterstock

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że cmentarze będą otwarte. Powtórzył, że przed zakażeniem mogą ustrzec nas w szczególności dwie rzeczy: szczepienie i maseczki.

Zaapelował, by nosić maseczki, bo w miejscach zatłoczonych, a takimi będą cmentarze w tych dniach, trudno zachować odpowiednią odległość, co ułatwia zakażenie.

„Apeluję do wszystkich, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt, aby oprócz tego faktu zaszczepienia, jeszcze stosować maseczki również na cmentarzach. Tu nie będzie żadnej ostrej regulacji, tylko to jest odwołanie się do odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich, za swoje otoczenie. W tradycji polskiej jest to, że tłumnie odwiedzamy cmentarze, ta liczba ludzi, którzy pojawiają się w tych miejscach pamięci jest bardzo duża, pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu, więc myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista” – powiedział minister Niedzielski.

Choć możliwość zakażenia sie na świeżym powietrzu pozostaje dyskusyjna większość lekarzy przyznaje ministrowi rację, biorąc pod uwagę bliskość innych osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c